Březen 2011

Člověka šokuje, kolik druhů závislosti v životě existuje

14. března 2011 v 18:28 | Romča |  diaryČlověka šokuje, kolik druhů závislosti v životě existuje. Kdyby to bylo jako drogy, alkohol a cigarety. Nejtěžší na tom všem je skoncovat s tím, na co je člověk zvyklý. Vždyť se závislými nestáváme bezdůvodně. Že ano? Často, příliš často se z toho co začne jako normální součást života, v určité chvíli stane přehnaná posedlost. Nutkání. Neovladatelné. Ženeme se za opojením. Opojením, vedle kterého věcičko, bledne.Se závislostí je to tak, že nikdy neskončí dobře, protože ať jsme se do opojení dostávali s pomocí čehokoli, nakonec to přestane být hezké a začne to bolet. Říká se, že se nezbavíte návyku, dokud nespadnete až na samotné dno, ale jak poznáte, že už tam jste? Protože bez ohledu na to, jak moc něco bolí, někdy bolí ještě víc, když to člověk ze sebe pustí.

Obyčejně víme, co děláme, a i když ne, tak alespoň předstíráme

10. března 2011 v 10:35 | Romča |  diary
Obyčejně víme, co děláme, a i když ne, tak alespoň předstíráme, že ano. Směle kráčíme do neprobádaných krajů, tam vztyčíme vlajku a začneme rozkazovat lidem okolo. Rádi si myslíme, že jsme nebojácní, chtiví objevování neznámých zemí a nasávání nových zkušeností, ale faktem zůstává, že jsme pokaždé vyděšení. Ta hrůza je možná součástí oné přitažlivosti. Někteří lidé jsou do kina na horor. Ale není na konci každého dne právě tohle tím, co chcete slyšet? Jestliže máte jeden pití, jednoho kamaráda a 45 minut? Hladké jízdy jsou pro nudné příběhy. Malá pohroma, ta teprve stojí za zmínku..
Jako malé děti nás rodiče od narození učí, jak se postavit na nohy, učí nás dobrému chování a dávájí pravidla kterými je třeba se řídit, rostete a rosteta a pak se uvědomíte, že je třeba stanovit si vlastní pravidla které dodržovat...Chodit už umíme , víte o se smí a ne tak proč se nepostavit na vlastní nohy.. Vystudujeme školu nejdeme si práce pak potkáme někoho ským chceme být celý život, a jsou tu další pravidla a sliby, slib lásky milovat dokud nás smrt nerozdělí a tak to de dál.Za pár let tu lásku ten slib je třeba zpečetit a narodí se dítě, které učíte postavit na nohy dobrému chování a určujeme mu pravidla a hranice a ono to tak de dál a dál a stále se to opakuje a opakuje.. Nechápete pojem článku? Ono to je stejně jedno.

50s & 60s

9. března 2011 v 18:20 | Romča |  diary

Přemýšlela jsem v uších jsem měla sluchátka od mého mp3 přehrávača a přemýšlala nad hudbou jako takovou.Hudba je jazyk. Člověk chce v tomto jazyku vyjádřit myšlenky, hudební myšlenky tyto slova pronesl Anton Webern pro někoho neznámí rakouský skladatel a dirigent.. Hudba se vyvinula napodobováním zpěvu ptáků, respektive přírodních zvuků obecně. . Hudba vznikla jako doprovod společné práce. Rytmická složka hudby pomáhala udržovat pracovní tempo..Hudba se mění, lidé zpěváci nezpívají tak jako dříve. Můj názor je takový miluju ty procítěné a krásně odzpívané hity 50 a 60 LET V TÉ DOBĚ SE RODILY legendy jako je Beatles,Elvis Presley,Etta James a další a další.. Jejich zpěv byl tak upřímný a šel ze sedce.Co je dnešní hudba dnes? Neříkám že nejsou dobří zpěváci ale dělají to opravdu od srdce a nebo jen pro peníze?? Když se podívám na některé vide z 50 60 let let vydím radost nadšení procítěnost.. A co dnes?Většina zpěváků jejich hlas upravují a vystupují na playback Co je to PLAYBACK označení pro způsob pořizování zvukového záznamu to ale není zpěv.... Spousta lidí podle mě tohle nepochopí nezalíbí se jim to je to staré no a co. V téhle době vznikla hudba a nezapomenutelní zpěváci které si lidé i dnešní mládež pamatuje do dnes.Abychom to nepochopili špatně já poslouchám i hudbu dnešní doby to jen mi nedává to co písničky ze stařích let a nejsou to jen 50 a 60 léta.. Ale i další..
50s 60s


Lhaní je špatné… nebo tak nám to alespoň říkají

8. března 2011 v 22:28 | Romča |  diary
Robert: You need me to call somebody for ya?
Giselle: Well I don't think they'd hear you from her
Lhaní je špatné… nebo tak nám to alespoň říkají, neustále, od narození. Poctivost je nejlepší taktika. Pravda vás osvobodí. Faktem ale zůstává, že lhaní je nezbytnost. Lžeme sami sobě, protože pravda… pravda zatraceně bolí.Nezáleží na tom, jak moc se snažíme to ignorovat nebo popírat… Nakonec se lež ztratí… Ať se nám to líbí nebo ne. Ale tady je pravda o pravdě- pravda bolí. Takže lžeme.
Celým tělem mi prochází pocit nejistoty takové té že prostě nevíte máte také někdy ten pocit,, někdy chci prostě přestat přemýšlet.Opět můj imunitní systém je opravdu hodně slabý nemoc to je to co se ted děje.. Jsem stále nemocné neskutečné bolesti v zádech a v břiše je to k nevydržení..

Změna. Nemáme ji rádi.

7. března 2011 v 17:15 | Romča |  diary

Dovolte abych se představila Romana..

Změna. Nemáme ji rádi. Bojíme se jí. Ale nemůžeme zabránit tomu, aby změna přišla. Buď se změně přizpůsobíme, nebo zůstaneme pozadu. Když člověk roste, bolí to. Kdo vám řekne, že nebolí, ten lže. Ale pravda je taková, čím víc se toho někdy mění, tím víc zůstáváme stejní. A někdy, jo někdy je změna dobrá. Změna někdy znamená všechno…
Sandy: Jealous, are you?
Danny:: Jealous? Oh, come on Sandy, don't make me laugh…HA…HA…HA!

Myslím že dnes už to stačí, nesnáším pondělí ráno vstát z vyhřátých peřin a připravit se na ten náročný den.. Po kterém vždy padám únavou.. A nejhorší ze všeho je že mě čakají ještě čtyři takovéto únavné dny, co mě na tom těší snad jen myšlenka že jsem o něco moudřejší alespon si to myslím..
Grace: Daddy!Harry: Hi, Gracie. Hi, honey. Grace, I know I promised you I was comin’ home.Grace: I don’t under— understand.Harry: Looks like I’m gonna have to break that promise.Grace: I, um, I lied to you, too, when I told you that I didn’t want to be like you. Because I am like you. And everything good that I have inside of me, I have from you. I love you so much, Daddy. I’m so proud of you. I’m so scared. I’m so scared.Harry: I know it, baby, but there won’t be anything to be scared of soon. Gracie, I want you to know that A.J. saved us, he did. I want you to tell Chick, that I couldn’t have done it without him, none of it. I want you to take care of A.J. I wish I could be there to walk you down the aisle. But I’ll— I’ll look in on you from time to time, okay, honey? I love you, Grace.Grace: I love you too.Harry: I gotta go now, honey.Grace: Daddy, no. No, no, Dad, no.
Grace: Daddy!
Harry: Hi, Gracie. Hi, honey. Grace, I know I promised you I was comin' home.
Grace: I don't under- understand.
Harry: Looks like I'm gonna have to break that promise.
Grace: I, um, I lied to you, too, when I told you that I didn't want to be like you. Because I am like you. And everything good that I have inside of me, I have from you. I love you so much, Daddy. I'm so proud of you. I'm so scared. I'm so scared.
Harry: I know it, baby, but there won't be anything to be scared of soon. Gracie, I want you to know that A.J. saved us, he did. I want you to tell Chick, that I couldn't have done it without him, none of it. I want you to take care of A.J. I wish I could be there to walk you down the aisle. But I'll- I'll look in on you from time to time, okay, honey? I love you, Grace.
Grace: I love you too.
Harry: I gotta go now, honey.
Grace: Daddy, no. No, no, Dad, no.


my playlist ♥

6. března 2011 v 21:24 | Romča |  diary


Tak na požádání přidávám seznam písniček které ráda poslouchám, popravdě vám řeknu na mém MP3 přehrávači mám přez 700 písní a je pro mě opravdu opravdu těžké vybrat ale tyhle jsou mi něčím blízké ráda je poslouchám.Ovšem není to ani čtvrtina..
Butterfly Boucher - Life Is Short
Butterfly Boucher poměrně neznámá zpěvačka podle mě škoda její hlas mi vždy pozvedne náladu.!

avatars - Emma Waston # 1

6. března 2011 v 18:31 | Romča |  graphic
.
DVA AVATÁRY S EMMOU WASTON ( MÁ VÝROBA) DOUFÁM ŽE SE BUDOU LÍBIT.
PROSÍM PĚKNĚ KOPÍRUJ SE ZDROJEM..


Nový vzhled je tu

6. března 2011 v 14:28 | Romča |  diary
Nový vzhled je tu, a mimo toho že píšu články které čte minimum lidí.Ale nevadí, rozhodla jse se i pro grafiku dělám to pro sebe baví mě to tak pro to nejspíš..
Už několik dnů pocituji bolest strašlivou bolest nemůže spát nemůžu sedět do zad mi vjíždí nasnesitelná bolest na co mě upozoruje však netuším.
Nesmím zapomenout jeden avatár mé tvorby..

Ať už je dobré, či špatné, alespoň je venku

5. března 2011 v 10:42 | Romča |  diary
Tajemnství něco co se řekne jedné osobně a nikdy se to nemá nikdo dozvědět něco co víme jen mi, ale víte to jedno velké tajemství se hromadí a je tu další a další a víte když jste plní až po uši zavelený v tomhle tajemství ono potřebuje jít ven.Lidé zapomínají na to, jak hezký je to pocit, když se nakonec tajemství prozradí. Ať už je dobré, či špatné, alespoň je venku - berte to jak to je. A jak je jednou tajemství vyzrazeno, nemusíte se za něj nadále schovávat. Problém s tajemstvím je, že i když si myslíte, že ho máte pod kontrolou… tak nemáte.