Obyčejně víme, co děláme, a i když ne, tak alespoň předstíráme

10. března 2011 v 10:35 | Romča |  diary
Obyčejně víme, co děláme, a i když ne, tak alespoň předstíráme, že ano. Směle kráčíme do neprobádaných krajů, tam vztyčíme vlajku a začneme rozkazovat lidem okolo. Rádi si myslíme, že jsme nebojácní, chtiví objevování neznámých zemí a nasávání nových zkušeností, ale faktem zůstává, že jsme pokaždé vyděšení. Ta hrůza je možná součástí oné přitažlivosti. Někteří lidé jsou do kina na horor. Ale není na konci každého dne právě tohle tím, co chcete slyšet? Jestliže máte jeden pití, jednoho kamaráda a 45 minut? Hladké jízdy jsou pro nudné příběhy. Malá pohroma, ta teprve stojí za zmínku..
Jako malé děti nás rodiče od narození učí, jak se postavit na nohy, učí nás dobrému chování a dávájí pravidla kterými je třeba se řídit, rostete a rosteta a pak se uvědomíte, že je třeba stanovit si vlastní pravidla které dodržovat...Chodit už umíme , víte o se smí a ne tak proč se nepostavit na vlastní nohy.. Vystudujeme školu nejdeme si práce pak potkáme někoho ským chceme být celý život, a jsou tu další pravidla a sliby, slib lásky milovat dokud nás smrt nerozdělí a tak to de dál.Za pár let tu lásku ten slib je třeba zpečetit a narodí se dítě, které učíte postavit na nohy dobrému chování a určujeme mu pravidla a hranice a ono to tak de dál a dál a stále se to opakuje a opakuje.. Nechápete pojem článku? Ono to je stejně jedno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabby | Web | 13. března 2011 v 12:37 | Reagovat

Pointa článku je pro každého jiná , pro mě uvědoměním si , že čas postavit se na vlastní nohy přeci jen za chvíli přijde .
Podle mě je nejdůležitější dítě dobře vychovat , aby z něj nebyl ,spratek , který když něco nemá tak ihned ztropí scénu´ . Stejně si nemyslím , že je správné držet děti od všeho špatného . Mamka by mě asi nepustila nikam s partou kamarádů na hory , ale ona to v mém věku dělala . Často nesmíme dělat to , co rodiče dělali , možná že v tom vidí chyby a nechtějí , abychom dělali ty samé . Přesto je dobré vědět , že mamce má čtyřka z nějakého předmětu nebude vadit , jelikož ona jich v mém věku měla habaděj.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama