Květen 2011

Každý den máme možnost obdarovávat darem života.

29. května 2011 v 18:59 | Romča |  diary
Allie: Now, say you're a bird.
Noah: If you're a bird, I'm a bird.

Každý den máme možnost obdarovávat darem života. To sice může být bolestivé a děsivé, ale nakonec to za to stojí…Pokaždé. Každý z nás má schopnost dávat. Ony dary možná nejsou tolik dramatické. Možná je oním darem prostá snaha o omluvu. Možná je jím snaha o pochopení názoru našich bližních. Možná jím je udržení tajemství pro své přátelé. Radost z darování se údajně skrývá v něm samém. Když ta radost ale zmizí, když se z darování stane zátěž, tehdy musíte přestat. Pokud jste ale jako většina lidí, které znám, dáváte, dokud to nebolí a pak přidáte ještě něco navíc.Včerejší osmnáctiny byli úžasné.! :)) Přeji krásný zbytek nedělního večera a krásný týden přeji všem.

Pouta, jež nás svazují, se občas nedají vysvětlit

28. května 2011 v 16:03 | Romča |  diary


Krásné odpoledne, omlouvám se vím že jsem se dlouho neozvala ale nemám čas.Dnes slavím osmnácté narozeniny to znamená že je ze mě dospělí člověk :DDD nemůžu si zvyknout a uvěřit jak rychle tp utíká.Ráno mě vzbudili rodiče a sourozenci s blahopřáním byla jsem překvapená dostala jsem osmnáct krásných růží a stříbrné nauštice s řetízkem které jsou naproto dokonalé poprvdě jsem nečekala dárek jelikož jsem minulí týden dostala notebook který jsem tak dlouho chtěla.Mamka ještě dopoledna zajela pro moje oblíbené jídlo do čínské restaurace. A večer to oslavím společně s přátely a rodinou, příští víkend už jen s přátely )) Asi vás nudím že ano ? ale navadí..Pouta, jež nás svazují, se občas nedají vysvětlit. Spojují nás dokonce i poté, co se zdá, že byla zpřetrhána. Některá pouta vzdorují vzdálenosti, času i logice. Protože některá pouta mají přetrvat navěky.

Komunikace je ta první věc, kterou se v životě učíme

24. května 2011 v 17:20 | Romča |  diary


Komunikace je ta první věc, kterou se v životě učíme… Legrační je, že když dospějeme a naučíme se všechna slova a začneme mluvit, je stále těžší vědět, co říct, nebo jak poprosit o to, co opravdu potřebujeme.Na konci dne se mohou přihodit věci, kterým nemůžete pomoci, ale můžete si o nich promluvit. Některé věci prostě nechceme slyšet. A některé věci říkáme, protože už nemůžeme mlčet. Některé věci prostě řekneme, protože tu není jiná možnost. Některé věci se necháváme pro sebe. Některé věci prostě mluví sami za sebe.

Dnes je hrozný den jde hrozně pomalu a nebaví mě to, před chvilkou jsem dorazila domů.S kamarádkou jsme zašly do Fresh baru se trochu schladit, měla jsem sebou notebook tak jsem chvilku poseděly a jely domů v tomhle vedru se prostě nikomu nechce nic dělat tedy alespon ne mě,, Ted se du učit zítra toho mám dost.. Mám tu pro vás jednu fotku víc jsem nestihla spíš ani nechtěla ))) R


Všechny začátky si lidé strašlivě idealizují

22. května 2011 v 20:26 | Romča |  diary

Všechny začátky si lidé strašlivě idealizují. Začít nanovo a s čistým štítem, svět vám bude ležet u nohou. Ať už si ale brousíte zuby na jakékoliv dobrodružství, zůstáváte pořád sebou samým. Do každého životního začátku si s sebou berete svoje vlastní já, tak kde se má vzít všechna ta novota?Právě po tom všichni touží, že? Po čistém štítu, novém začátku? Jako by pak snad mělo být všechno jednodušší. Zeptejte se ale toho chlapíka, co neustále valí balvan do kopce. Na novém začátku není nic jednoduchého. Vůbec nic....Celý víkend jsem ztrávila v postely jak už jsem psala od čtvrtka mi nebylo dobře takže jen odpočívám s notebookem v posteli je to taková pohoda co víc napsat , snad jen že jsem znuděna celé čtyři dny jsem nevyšla ven koukám na pohádky, ale můžu říct že mi je mnohem líp a zítra se chystám do školy .)) to máte ale jedno. Koho to zajímá že ? Přeji krásný zbytej víkendu a pěkný týden,,
nanana..
All children, except one, grow up. They soon know that they will grow up, and the way Wendy knew was this. One day when she was two years old she was playing in a garden, and she plucked another flower and ran with it to her mother. I suppose she must have looked rather delightful, for Mrs. Darling put her hand to her heart and cried, "Oh, why can't you remain like this for ever!" This was all that passed between them on the subject, but henceforth Wendy knew that she must grow up. You always know after you are two. Two is the beginning of the end.

bla bla

21. května 2011 v 14:01 | Romča |  diary
Tumblr_lljnjznzxa1qcs0f5o1_500_large
Přeji krásné odpoledne dnes mám OPRAVDU SKVĚLOU NÁLADU víte co ted právě dělám ? Píšu z mého nového notebooku! Konečně jaem se dočkala a mám ho ! Dostala jsem ho k osmnáctinám i když je mám až za týden nevadí mám radost!! (( Dnes už je mi líp ale není to stále ono.JO NEVÍTE KDE BYCH MOHLA STÁHNOUT PHOTOSHOP CS2???

Všichni procházíme životem jako býci v čínském obchodě…

19. května 2011 v 14:24 | Romča |  diary

Chelsie Kane She is my model..

Krásné odpoledne moje nálada není o nic lepší jsem nemocná není mi dobře myslela jsem že půjdu do školy ale ráno mi bylo opravdu hodně špatně , zítra jsem i chtěla jet do Modřan pro peníze na notebook ale uvidím jak mi bude.. Dnes celý den jen ležím a koukám na filmy za celý den jsem snědla jen krajíc celozrného toustovýého chleba.. Doufám že mi zítra bude líp taky mám stres ze školy.. Všichni procházíme životem jako býci v čínském obchodě… Kousek sem, šlehnout tam… ničíme… sami sebe… i ostatní. Problém je, snažit se přijít na to. jak kontrolovat škody, jež jsme udělali nebo ty, jež byli udělány nám. Někdy náš škody dostanou překvapením. Někdy si myslíme, že škody můžeme napravit. A někdy jsou škody takové, že je nevidíme.Vypadá to, že jsme všichni poškození. Někteří z nás více, než ti ostatní. Nosíme si škody sebou už od dětství. Pak jako dospělí, dáváme tolik dobrého, kolik sami dostáváme. Nakonec, všichni poškozujeme… A pak se dáme do napravování čehokoliv, co můžeme.
Tumblr_lk2rb7ubfp1qe4i5ko1_500_large


Jack Sparrow: The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do. For instance, you can accept that your father was a pirate and a good man or you can't. But pirate is in your blood, boy, so you'll have to square with that some day. And me, for example, I can let you drown, but I can't bring this ship into Tortuga all by me onesies, savvy? So, can you sail under the command of a pirate, or can you not?

xxx

18. května 2011 v 18:12 | Romča |  diary

I have a bad mood

I'm just a dreamer

16. května 2011 v 18:05 | Romča |  diary
Tumblr_lkvc7qbf4y1qj94yio1_500_large

Krásný večer dávám o sobě vědět jsem přecpaná k praskniutí víte já nejím tučné věci jako jsou třeba brambůrky nabo sladká čokoláda a bombony a kdo ví co ještě , dneska však mamka domů přinesla nákou novinku brambůrky s krabí příchutí dala jsem si jich pár a ted si mi tak neskutečně nefoukl břich :DD. Dnes byl klidný den školu jsem začinal až 4 hodinou takže jsem se ráno v klidu vyspala a odpoledne končila v jednu hodinu no jo at žijí maturity ((.. Pak jsem udělala rychlý nákup s kamarádkou koupila jsem si dokonalý svetr zlevněný z 900 na 400 nakupte to že.. Konečně jsem dostala moje vysněné brýle Ray ban vybírala jsem mezi hnědou a černou ,NAKONEC MÁM HNĚDÉ ČERNÉ DOSTALA MLADŠÍ SÉGRA budeme si je střídat )))).To je zase plno keců které nikdo nečte ale já se dneska ráda podělím o své zážitky nemám nápady ani náladu napsat náký pořádný článek.. Tak aspon tohle (((

Tumblr_lkh4t4pudx1qa20meo1_500_large
Ray ban ♥
Dnes ji poslouchám celý den doufám že si ji zamilujete stejně rychle jako já ! ((
me i love you this sunglasses!! Ray Ben !!!((((

Až příliš často

15. května 2011 v 18:41 | Romča |  diary
Až příliš často jsou věci, jež chcete, nejvíc právě ty, které nemůžete mít. Touha nás nechává se zlomeným srdcem…vyčerpává nás. Touha nám může zničit životy. Ale stejně nesnadné jako může být něco chtít… Lidé, kteří trpí ze všech nejvíc jsou ti, kteří nevědí, co chtějí.Jsem vyčerpaná opravdu hrozně unavaná a představa že je zítra škola je děsivá opravdu se mi tam nechce. Dnes jsem celý de strávila v posteli koukala jsem se na filmy a dokonce i na hokej a já jako člověk který hokeji moc nerozumí ale i přez to ho má ráda musí říct že to byl opravdu hodně dobrý zápas ta hra celkově byla moc dobrá a dobře se na to koukala alespon tedy podle mě.Dnes je to všechno. Přeji krýsný zbytek nedělního dne.. (( a příjemný týden at nám to zase rychle uteče ..

Today is really a tiring day

15. května 2011 v 15:10 | Romča |  diary
Tumblr_ll4ecr4fa61qciek8o1_500_large
Dnes je opravdu unávný den , to počasí ten déšt nechce se mi nic dlat proto jsem si lehla do postele a pustila si film, nemám ani na to napsat článek který bude dávat náký smysl.. ! (( Dnes mamka k obědu udělala Nudle s kuřecím masem, já osobně miluju čínskou restauraciještě když si můžu vzít čínské hůly a pomalu si jídlo vychutnat ty nudle se ji opravdu povedly!! (( Víkend nám utíká opravdu hrozně rychle nebylo mi dobře a tak jsem odpočívala i včera, jenže já jem taková že nevydržím ležet celý den v postely a tak jsem se rozhodla si přestěhovat pokoj a jsem spokojená.. (((( To bude asi vše co napíšu jak už jsem psala nemám nápady na napsání článku , krásnou neděli ještě se večer ozvu..
Rýžové nudle s kuřecím masem a zeleninou.

Hry jsou všechny o slávě

14. května 2011 v 12:23 | Romča |  diary

Zdravím vás dnes je opravdu klidný den odpočinkový po tom týdnu náročné školy si každý zaslouží odpočinek já tedy dneska nic nedělám dopoledne jsem uvařila špagety.. A ted si du lehnout poklidit pokoj a pustit náký film, otravuji vás to vůbec nevadí.. ((: Dobrá basketbalová hra nás dokáže zvednout ze židle. Hry jsou všechny o slávě, bolesti a jedné hře za druhou. A pak tu jsou více osamělé hry. Hry, jež hrajeme sami se sebou. Společenské hry, paměťové hry… hrajeme je, abychom zabili čas, aby byl život zajímavější, aby nás odvedly od toho, o co opravdu jde. Jsou mezi námi tací, kteří milují hraní her… jakýchkoliv. A pak jsou mezi námi tací, co rádi hrají… trošku moc.Život není divácký sport. Vyhrát, prohrát, remízovat… hra je pokrok… ať už to chceme, nebo ne.Takže, do toho… hádejte se soudci, změňte pravidla, trochu podvádějte… dejte si pauzu a směřujte ke svým kořenům. Ale hrajte. Hrajte tvrdě… Hrajte rychle… Hrajte do posledního dechu. Hrajte, jako by nebylo zítřka. Okay… Takže.. Nejde o to, zda vyhrajete nebo prohrajete. Jde o to, jak hrajete. Správně?

166439_10150089651617367_100947182366_6014917_718760_n_large,Its not an easy task being an ordinary parent to an extraordinary child

13. května 2011 v 14:47 | Romča |  diary


Krásné odpoledne , dnes jsem celý den proležela ne ted lžu bylo mi špatně a tak jsem si vzala pár prášků najedou se mi udělalo líp a tak jem uklidila a upekla bábovku která se téměř rozpadla ale jíst se dá a to je hlavní.Asi před týdnem jsem si koupila krém a jsem z něj nadšená voní po pomarančích a grapfruitu a vážně ho ze sebe cítím opravdu dlouho.. Dále bych se ráda věnovala menší dizkusi a to k dílu Vapire Dieries včera se v Americe vysílal poslední díl druhé serie já sleduji TVD už hodně dlouhou dobu a ten seriál mám ráda nepatří k mím nejoblíbenějším ale když je možnost zkouknout ho tak si vždy udělám čas..Poslední díl byl jedním slovem úžasný opravdu ten konec neměl chybu naplnil mě očekáváním a třetí serie se nemůžu dočkat víte já vždy kopala za tým Stefan a proto mě to co se stalo docela hodně překvapilo proto jsem tak velice napjatá.! Jaký máte názor vy ?

Elena,Its not an easy task being an ordinary parent to an extraordinary child. I failed in that task and because of my prejudices I failed you. Im haunted by how things might have played out differently if I'd been more willing to hear your side of things. For me it's the end. For a chance for you to grow old and do something better with your child. For that child that I give you my ring. I don't ask for your forgiveness or for you to forget. I ask only that you believe this. Whether you are now reading this as a human or as a vampire, I love you all the same, as I've always loved you and always will.John.

Zaprvé, neubližuj. Říká se to lehčeji než děla. Můžeme vzít všechny přísahy světa, ale faktem je, že většina z nás zraňuje pořád dokola. Někdy, když se snažíme pomoc, jenom víc ublížíme. A pak vina vztyčí svou ošklivou hlavu. Vina vás buď může přivést zpět k chování, které vás dostalo do potíží v první řádě… nebo… .se můžete z viny poučit a snažit se co nejvíc jít dál.Většina ran je hlubších, než si vůbec dovedeme představit. Nelze je vidět pouhým okem. A pak jsou tu rány, které nás překvapí. Trikem, jak se vypořádat s jakoukoliv ranou nebo nemocí je dostat se až na dřeň a najít její skutečnou příčinu. A když ji najdete, vynasnažte se ji sakra vyléčit.

Sami do světa vcházíme a sami z něj také odcházíme.

12. května 2011 v 21:56 | Romča |  diary
Sami do světa vcházíme a sami z něj také odcházíme. A to vše, co se děje mezitím? Dlužíme sami sobě, abychom si našli trochu společnosti. Potřebujeme pomoc, potřebujeme podporu Jinak bychom v tom byli úplně sami. Cizinci, odříznuti jeden od druhého. A často zapomínáme, jak moc propojeni vlastně jsme. Namísto toho si volíme lásku….volíme si život…a na kratičkou chvilku se cítíme o trochu méně osamělí.Dnes mi není dobře je mi opravdu hrozně zle, bolí mě hlava a celkově jsem hrozně unavená já vydržím hodně doma zůstávat nikdy nechci ale zítra budu doma a budu pěkně odpočívat na jednu stranu nejsem ráda jelikož se doma hrozně nudím ale v tomto stavu bych to zítra ve škole nezvládla.. Já se omlouvám ted to tady opravdu zanedbávám lae nemám čas ani pomyšlení napsat něco co by dávalo smysl..
miluju jí , její hlas je tak dokonalý a každá její písnička je originál!!

Můj mozek je vyčerpaný

8. května 2011 v 18:16 | Romča |  diary
Fifteen-hundred people went into the sea when Titanic sank from under us. There were twenty boats floating nearby… and only one came back. One. Six were saved from the water, myself included. Six… out of fifteen-hundred. Afterward, the seven-hundred people in the boats had nothing to do but wait; wait to die, wait to live… wait for an absolution that would never come. titanic..
.......................................................................................................................

Můj mozek je vyčerpaný v dobrém slova smyslu nebaví mě přemýšlet, dnešní den bude něčím zajímavý mám takový ten pocit znáteho? Jako že se něco velkého stane.. Jsou dny, kdy se zdá, že je celý svět vzhůru nohama. A potom se nějak nepravděpodobně, a když to nejmíň čekáte, svět sám zase zpraví.


Dnes jsem si dne pořádně užila s tatínkem a ségrou a bráškou jsme zajely na prosek, na bobovou dráhu, na které jsem nebyla snad rok.. Jaký byl váš den ?

sou doby, kdy i ti nejlepší z nás mají problémy se závazky.

6. května 2011 v 19:48 | Romča |  diary
Jsou doby, kdy i ti nejlepší z nás mají problémy se závazky. A můžeme být také překvapeni závazky, které jsme ochotni nechat si proklouznout mezi prsty. Závazky jsou komplikované. Můžeme sami sebe překvapit těmi, které jsme schopni udělat. Pravé závazky však vyžadují úsilí a obětování. Proto se občas musíme tvrdě naučit vybírat si naše závazky velmi opatrně.
the notebook!!!
Noah: I am nothing special; just a common man with common thoughts, and I've led a common life. There are no monuments dedicated to me and my name will soon be forgotten. But in one respect I have succeeded as gloriously as anyone who's ever lived: I've loved another with all my heart and soul; and to me, this has always been enough.


Po delší době o sobě dávám vědět když jsem naposledy psala měla jsem silné deprese a to z mích vlasů jak už jsem psala chytly na zrzavo a já nevěděla co stím. chodila jsem po mé malé vasničce a pomalu to vstřebávala druhý den jsem však navštívila kadeřnici které mi vlasy opět dala do hromady ale tím ustavovičním melírováním se mi tak zničily že je prostě musela ostříhat ale co změna je život..
Proč mi všichni říkají mlč, když si chci promluvit? Proč mi všichni říkají nebreč, když se mi chce plakat? Proč mi všichni říkají miluj, když není kdo by mě měl rád? Budou mi také všichni říkat dýchej, až budu umírat?!

Svět se točí stále a stále dokola a my čekáme na změnu.

1. května 2011 v 15:45 | Romča |  diary
Svět se točí stále a stále dokola a my čekáme na změnu.Někdy nám má změna pomůže překonat onu bolest nabarvíme si vlasy zadáme si pravidla kterýma se chceme řídit chceme být jiní a doufáme v to že tohle pomůže ale víte co vám povím ? Ono to stejně nepomůžu tím že si nebarvíte vlasy, zkusíte nové věci ,, pokažé vás to dovede tam kde jste byli před tím jak ale tu onu věc překonat ? Doufat ? Příjmat změnu , ne čekat čekat na to až to co vám tak ublížilo prostě zmizí samo,,
Mám deprese včera na mě padla opravdu hrozná nálada a já jako opravdu hodně přecitlivělí a nervozní člověk mám toho dost, ne jen to že jsem si včera barvila vlasy a ted mi to chytlo na zrzavo mám depky ze všeho všechny starosti se na mě sesypali a já prostě nevím kde začít , co dělat jako první..
William and Kate <3