Září 2011

Když občas řekneme

30. září 2011 v 18:21 | Romča |  diary
Když občas řekneme něco v tom smyslu, že "se lidé nemění", dohání to vědce k šílenství. Protože změna je v celé vědě doslova jedinou konstantou. Energie, hmota, vše se neustále mění a proměňuje, splývá a rozplývá, roste a umírá. Právě lidská snaha zůstat stejnými jde proti přírodě. Naše tíhnutí k dřívějšímu stavu věcí namísto přijmutí toho současného, lpění na starých vzpomínkách namísto tvorby nových… Setrvávání ve víře, že vše v našem životě je trvalé, a to i navzdory veškerým vědeckým údajům. Změna je stálá a trvalá. Jakým způsobem ji prožijeme, je ale jen na nás. Může s sebou přinést pocit umírání a nebo dostání druhé šance na život. Jestliže roztáhneme prsty, povolíme stisk, poddáme se jí, může na sebe vzít podobu čistého adrenalinu, jako bychom každou chvilkou mohli dostat další šanci žít, jako bychom každou chvilkou… …mohli být znovuzrozeni.
My favorite feeling..

Kate and Leo

28. září 2011 v 18:32 | Romča |  diary
It’s been 84 years, and I can still smell the fresh paint. The china had never been used. The sheets had never been slept in. Titanic was called the Ship of Dreams, and it was. It really was.
TITANIC já ho ptostě nikdy nebudu mít dost.Nejde mi jen o ten film ale i to ty herce v něm ! Přátelství mezi Leem a Kate je něco tak krásného! Miluju je! Oba dva velice obdivuju za jejich hercký výkony !! Jejich přátelství a to že jsou sami sebou !!

ROSE: Hello, Jack.He turns and she is standing there.ROSE: I changed my mind.He smiles at her, his eyes drinking her in. Her cheeks are red with the chill wind, and her eyes sparkle. Her hair blows wildly about her face.ROSE: Fabrizio said you might be up-JACK: Sssshh. Come here.He puts his hands on her waist. As if he is going to kiss her.JACK: Close your eyes.She does, and he turns her to face forward, the way the ship is going. He presses her gently to the rail, standing right behind her. Then he takes her two hands and raises them until she is standing with her arms outstretched on each side. Rose is going along with him. When he lowers his hands, her arms stay up.. like wings.JACK: Okay. Open them.Rose gasps. There is nothing in her field of vision but water. It's like there is no ship under them at all, just the two of them soaring. The Atlantic unrolls toward her, a hammered copper shield under a dusk sky. There is only the wind, and the hiss of the water 50 feel below.ROSE: I'm flying!She leans forward, arching her back. He puts his hands on her waist to steady her.JACK (singing softly) Come Josephine in my flying machine..Rose closes her eyes, feeling herself floating weightless far above the sea. She smiles dreamily, then leans back, gently pressing her back against his chest. He pushes forward slightly against her.Slowly he raises his hands, arms outstretched, and they meet hers.. fingertips gently touching. Then their fingers intertwine. Moving slowly, their fingers caress through and around each other like the bodies of two lovers.Jack tips his face forward into her blowing hair, letting the scent of her wash over him, until his cheek is against her ear.Rose turns her head until her lips are near his. She lowers her arms, turning further, until she finds his mouth with hers. He wraps his arms around her from behind, and they kiss like this with her head turned and tilted back, surrendering to him, to the emotion, to the inevitable. They kiss, slowly and tremulously, and then with building passion.Jack and the ship seem to merge into one force of power and optimism, lifting her, buoying her forward on a magical journey, soaring onward into a night without fear.
Kolik toho člověk dokáže během hodiny zvládnout?

27. září 2011 v 18:32 | Romča |  diary
tumblr_lresg2NItL1qfwawwo1_r2_250.gif (245×141)
Kolik toho člověk dokáže během hodiny zvládnout? Třeba zajet do obchodu? Prosedět ji v koloně? Dát si v autě vyměnit olej? Když se nad tím zamyslíte, hodina zase tak dlouhá není. 60 minut. 3 600 sekund.Hodina, pouhopouhá hodina dokáže vše navždy změnit. Jediná hodina vám může zachránit život. Během hodiny můžete naprosto změnit svůj názor. Někdy si hodinu sami věnujeme jako dar. Pro někoho hodina vůbec nic neznamená. Jiným ta samá hodina ale může od základu změnit celý život. Ve finále jde ale vždy o jedinou hodinu, jednu z mnoha, po které přijde ještě spousta dalších. 60 minut, 3 600 vteřin. Toť vše. Pak to celé začíná nanovo a kdo ví, co jen přinese další hodina?

Jinak se zcelého srce omlouvám za to že ted nepřidávám tak jak bych chtěla, ale čas je prostě neúprosný utíká tak moc rychle a ani to nevíme a pak si to uvědomíme a divíme se jak ? a proč , Jak je možné že to tak moc utíká, dneska jsem měla praxi v nemocnici a tak když jsem přišla domů celá unavená musela jsem si prostě odpočinout a spala jsem celé čtyři hodiny.jsem vyčerpaná opravdu ano.

Před pár stovkami let

6. září 2011 v 15:05 | Romča |  diary
Tumblr_lr3ecx8hse1qcyulno1_500_large
zdravím, jak se máte já skvěle a jsem nadšená.Dnes jsem viděla operaci, náhrady aortální chlopně je to něco úžasného co ty lékaři umí!! Byla jsem nadšená ! ;D .............Před pár stovkami let se Benjamin Franklin podělil se světem o tajemství svého úspěchu - "nikdy neodkládejte věci na zítřek," říkával, "co můžete udělat dnes." To je ten muž, co zkoumal elektřinu. Tomu co řekl by mělo naslouchat daleko více z nás. Nevím, proč vůbec něco odkládáme, ale pokud mám hádat, řekla bych, že hlavním důvodem je strach - strach z neúspěchu, strach z bolesti, strach z odmítnutí. Občas, máte strach udělat rozhodnutí - protože, co když je špatné? Co když zrovna děláte chybu, kterou nemůžete vrátit?
Sra_drama_5_by_siera2-d4906rt_large
Ranní ptáče, dál doskáče. Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek. Nemůžeme předstírat, že nám to neříkali. Všichni známe ta přísloví, slyšeli jsme filosofy, slýcháme od prarodičů varování, abychom neztráceli čas, slýcháme básníky, kteří nám radí abychom prožili naplno každý den. Ale stejně, někdy, si to musíme vyzkoušet sami. Možnosti dnešního dne musíme zamést pod koberec zítřka, snad jednou pochopíme, co tím Benjamin Franklin myslel - "vědět znamená víc než myslet" - probudit se je lepší než spát.. - a potom i ten největší neúspěch, i ta nejhorší chyba je naprosté nic proti tomu, když něco nezkusíte.