Prosinec 2011

řekni dost

30. prosince 2011 v 12:53 | Romča |  diary
Mám tetu, která kdykoli vám něco nalévala, pronesla :"řekni dost." Teta pronesla, "řekni dost" a my jsme to samozřejmě nikdy neřekli. Neřekneme "dost" protože na té možnosti, že něčeho bude víc, něco je.. Víc čehokoli. Víc je prostě lepší.Na sklenici z poloviny plné, je něco smutného… Musíme vědět, kdy říct "dost". Myslím, že je to pohyblivá hranice. Barometr touhy a potřeby. Záleží to na každém člověku.. a záleží na tom, co se nalévá. Někdy… chceme jenom ochutnat. A jindy, takové slovo jako dost existuje. Sklenice je i bezedná. A my všichni… chceme prostě víc

what you

29. prosince 2011 v 21:27 | Romča
Krásný večer, tohle bude tak trochu o vás mám na vás otázku co vám tu chybí ? Nebo spíše jaký článek by jste ocenily nebo jaké články by jste třeba uvítaly více.Já totiž opravdu nevím.. R

shopping

29. prosince 2011 v 12:25 | Romča |  diary
Krásné poledne, včera jsem vyrazila na nákupy popravdě nic moc nejprve jseme vyrazily do Paladia celé jseme ho prošly nohy už jsem skotro necítikla a pořídila si jen pár věcí.. Proto jsem se rozhodla že pojedeme ještě s kamarádkou do Ikei chtěla jsem náké vonné svíčky a dekorace, lákalo mě navštívit ještě metropoli na Zličíně a ted se mi nevejde oblečení do šuplíků.Největší radost mám snad ze svetříku s Manga jelikož jsem hrozně dlouho hledala náký který ještě nemám.
Pár naplněních šuplíků z mé skříně.Ještě že mám ještě šatnu.
Nakoupila jsem si balení vonných svíček a řeknu vám jedna svíčka provoní můj pokoj vanilkou tak neuvěřitelně,popravdě jsem vůni svíček moc nevěřila jelikož jsem vždy nákou koupilaa po zapálení jsem necítila vůbec nic.Mám radši vonné tyčinky ale tohle mě mile překvapilo.Mějte se krásně ještě se ozvu.

Velká očekávání

26. prosince 2011 v 21:19 | Romča |  diary
Velká očekávání toho, kým budeme, kam půjdeme. A pak se tam dostaneme.Všichni si myslíme, že budeme skvělí. A cítíme se trochu okradeni, když se naše očekávání nenaplní. Ale někdy nás naše očekávání vezmou zkrátka. Někdy očekávané jednoduše bledne v porovnání s neočekávaným. Musíte se divit, proč tak lpíme na našich očekáváních, protože očekávané je to, co nás drží nad vodou…stojíme tak v klidu. Očekávané je jen začátek. Neočekávané… pak mění naše životy.
Vyfotila jsem vám čtečku jsem sní nadšená, stáhla jsem si asi devět knih začala jsem knihou jejímž autorem je Erich Maria Remarque - Jiskra života, kniha mě opravdu zaujala a pro ty co nemají co číst doporučuji.Krásný zbytek večera.

Christmas Day is behind us

25. prosince 2011 v 18:06 | Romča |  diary
Přeji krásný večer, štědrý den už máme za sebou popravdě jsem sklamaná tím jak rychle ten den utekl a ted zase čekat rok.Já jsem si včerejší štědrý den opravdu užila, hned ráno jsme se rodinou rozjeli za příbuznými do Prahy, navštívila jsem prarodiče a další příbuzné a večer jsem strávila společně s rodiči a sourozenci.Bráška byl nadšený z dárečků dostal jich tolik a ten jeho výraz v obličeji vykouzlil úsměv snad všem, dnešek jsem strávila celý u televizní obrazovky, odpoledne jsem měla jet bruslit ale není mi moc dobře tak jsem zůstala doma.Dostala jsem spoustu kosmetiky Ebook ale je to spíše tablet který jsem si sama vybrala a zabalila, a spoustu maličkostí které vám udělají radost a peníze nechce se mi rozepisovat :)).Jak jste si užily vy vánoce ?

Krásné Svátky

23. prosince 2011 v 10:06 | Romča |  diary
Tumblr_lwe6sfcbjs1qm7oxeo1_500_large
Přeji krásné svátky!
Slyšela jsem, že je možné vyrůst. Jen jsem nikdy nepotkala nikoho, komu by se to podařilo. Bez rodičů, kterým by jsme museli vzdorovat, porušujeme pravidla, která si pro sebe sami vymýšlíme… Máme výbuchy hněvu, když se nám věci nedaří… S nejlepšími kamarády si ve tmě šeptáme tajemství… Hledáme pohodlí, kde jen můžeme… A doufáme… Proti vší logice. Proti všem zkušenostem. Jako děti… se nikdy nevzdáváme naděje.

Každý si vyslechl to samé.

18. prosince 2011 v 19:26 | Romča |  diary
Tumblr_lvqydtkdwh1r6v5yko1_500_large
Porozumět si neznamená přizpůsobit se jedni druhým, ale pochopit navzájem svou identitu. (Václav Havel)

Každý si vyslechl to samé. Jde o jednu z věcí, které se učí v sedmé třídě na přírodovědě. Kdo se nepřizpůsobí, zemře. Přizpůsobit se ale není snadné. Musíte bojovat se svými soupeři, odrážet jejich útoky a občas je i připravit o život. Abychom přežili, před ničím se nezastavíme.Kdo se nepřizpůsobí, zemře. Ať tu poučku vyslechneme sebevíckrát, její obsah zůstává stejně nesnadným. Problém spočívá v tom, že jsme jen lidé a toužíme více než jen po přežití. Prahneme po lásce, bažíme po úspěchu. Chceme být co možná nejlepší, takže se bijeme jako lvi, abychom to všechno získali. Každá drobná prohra nám totiž až příliš připomíná smrt.


Random photos 0.2

13. prosince 2011 v 19:41 | Romča |  random
Zdravím mám tu pro vás pár fotografií je jich jen pár není čas fotit.Fotografie jsou převážně pořízeny z kadeřnického studia kde jsem dnes byla, mám ted hodně školy, už se těším na svátky hlavně díky tomu abych si mohla pořádně odpočinout.


Vina

4. prosince 2011 v 21:53 | Romča |  diary
Vina nikdy nikam nepřichází sama. Přináší s sebou své přátele pochyby a nejistotu.Zaprvé, neubližuj. Říká se to lehčeji než děla. Můžeme vzít všechny přísahy světa, ale faktem je, že většina z nás zraňuje pořád dokola. Někdy, když se snažíme pomoc, jenom víc ublížíme. A pak vina vztyčí svou ošklivou hlavu. Vina vás buď může přivést zpět k chování, které vás dostalo do potíží v první řádě… nebo… .se můžete z viny poučit a snažit se co nejvíc jít dál.
Chtěla bych navštívit Paříž opravdu moc, večerní procházky krásnou kulturou, a atmosférou Paříže mě opravdu hrozně moc láká at už je to zámek Versailles,Louvre a další miluju Pařížskou historii doufám že se tam někdy podívám..Dnes byl náročný den a zítra po týdnu marodění zpět do školní lvice, tudíž málo času.

Shakespeare: Když dva jedou na koni jeden musí sedět vzadu.
Jack Welch: Chování každého z nás, řídí snaha minimalizovat vlastní riziko a maximalizovat svou odměnu.
Jack Welch: Čím lépe pracujete, tím více dostáváte.
Chuck Ames: Ukažte mi systém odměňování jakékoli společnosti a já vám řeknu, jak se chovají její lidé.
Jack Welch: Chcete-li, aby lidé žili a dýchali vizí, zaplaťte jim za to, že to dělají.
Tomáš Baťa: Výše civilizace a kultury člověka je právě taková, jak vysoká je mzdy, kterou jim vynáší jejich denní práce. Touha člověka po vyšší mzdě se nikdy nezastaví.

Vzpomínáte, jak jsme byli ještě malí prcci

3. prosince 2011 v 10:27 | Romča |  diary
seth and summer, one of the best couples of all time.
Vzpomínáte, jak jsme byli ještě malí prcci a omylem na hřišti pokousali jiné dítě? Naši učitelé nám tehdy řekli: Omluv se! a my se sice omluvili, ale nemysleli jsme to vážně, protože to hloupé děcko, co jsme hryzli, si to zcela zasloužilo. Ale jak stárneme, naše morální náprava není tak jednoduchá. Jakmile totiž dny našeho dětství uplynou, nemůžeme se omluvit jen tak. Musíme to myslet vážně.Slůvko promiňte ale ne vždy všechno vyřeší. Třeba také proto, že ho používáme tolika možnými způsoby, coby zbraň nebo výmluvu. Když je nám ale něco opravdu líto, když to slovo užijeme správně, myslíme ho vážně, když naše činy říkají to, co slova nemohou,když to řekneme správně, promiňte je perfektní volbou. Když to řekneme správně, promiňte se stane vysvobozením."

Celý víkend je ve vánoční duchu, společně s mamkou pečeme cukroví a balíme dárky.Tenhle rok se na vánoční čas opravdu těšila.Přeji krásný víkend R.

Občas se jednoduše musíme opřít do sedadla

1. prosince 2011 v 9:45 | Romča |  diary
Občas se jednoduše musíme opřít do sedadla, uvolnit se a počkat si na onu šťastnou náhoduAť si vymyslíme tolik plánů a držíme se tolika kroků, kolika chceme, nikdy nemůžeme vědět, jak náš den vlastně skončí. Samozřejmě, že bychom rádi věděli, jaké míčky k nám poletí na odpal… Jsou to ale právě ony náhody, ze kterých se nakonec vždy vyklubou ty nejzajímavější části našeho dne, našeho života. Lidé, u kterých bychom nikdy nečekali, že přijdou…vývoj událostí, který bychom si nikdy nenaplánovali. Zčistajasna se ocitnete někde, kde byste to nikdy nečekali a ono je tam hezky, popřípadě to chce jen trochu přivykání, ale vy i přesto víte, že si toho časem ještě doceníte. Takže každou noc jdete spát s myšlenkou na zítřek, přemítáte nad svými plány, připravujete si seznamy a doufáte, že ať už se vám do cesty připletou jakékoliv náhody, budou to ty šťastné.
Hrozně se mi líbí ten její červený blazers celý ten ouffit to oživilo ikdyž je tak jednoduchý, přemýšlím nad tím že si asi koupím stejný odstín.Mé polehávání v postely stále pokračuje nesnámšim to, dnes je prvního prosince je neuvěřitelné jak ten čas r\chle utíká R.